+90 532 336 37 26
Facebook Twitter Google Plus English Türkçe

Orta Işık Caminin Açılışını Bakan Nabi Avcı Yaptı

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı kalıcı eserler projesi kapsamında, Odunpazarı Bölgesi’nde yapımı tamamlanan Orta Işık Camii, Vakıflar Bölge Müdürlüğü için restore edilen Sarıkonak ve sağlıklaştırma projeleri tamamlanan Çürükhoca ve Cemalciler Sokak’ın açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa; Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Vali Güngör Azim Tuna, Eskişehir Milletvekilleri Salih Koca, Ülker Can, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak için geldiği Eskişehir’de Orta Işık Cami’sinin açılışı esnasında konuşan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı,  “Orta Işık Cami’sinin bol cemaatli, bereketli, şenlikli olmasını diliyorum” dedi.

Yapımı tamamlanan Camiinin Odunpazarı Mahallesi´ne ve Eskişehir’e hayırlı olmasını dileyen Bakan Avcı, “Bu hizmetler durmayacak, devam edecek. Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkent Ajansı faaliyeti sona ermekle birlikte bunu vakıf statüsüyle devam ettiriyoruz. Gerek başlamış olan kalıcı eser restorasyonları, gerekse planlanmış olan diğer hizmetler vakıf hizmeti içerisinde yine aynı el birliği ve gayretle devam edecek. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.